Zanim postawisz na wirtualne biuro – co warto wiedzieć?

Chociaż freelancerzy i pracownicy zdalni sięgają po wiele różnych rozwiązań, jedną z lepszych alternatyw dla nich wydaje się być wirtualne biuro. Prawo nakazuje, aby każda działalność była zarejestrowana pod konkretny adres. Oczywiście – zawsze możemy skorzystać np. z naszego mieszkania, natomiast pod względem wizerunku i efektywności działań, może nie być to najlepszych wyjściem. Wirtualne biuro daje nam o wiele więcej i świetnie spisze się zarówno w wypadku firm nowych, jak i tych w dalszej fazie rozwoju.

Na czy polega działanie wirtualnych biur?

Nie można sobie pozwolić na to, aby nasze przedsiębiorstwo nie posiadało swojej własnej siedziby. Stawiając na wirtualne biuro otrzymamy zarówno adres, aby móc zgodnie z prawem zarejestrować swoją firmę, ale też miejsce do umieszczenia swych reklam i sprawnego prowadzenia ważnej korespondencji.

Korzystając z usługi tego typu, stajemy się posiadaczami specjalnego, wirtualnego adresu firmy, gdzie będzie trafiać nasza poczta. W takiej sytuacji, pracownicy biura będą nie tylko musieli odebrać zaadresowane do nas listy, ale też poinformować nas o tym, że te własnie dotarły. Zadbajmy, aby podpisywana przez nas umowa zawierała stosowną gwarancję tego, że będziemy powiadamiani o nadejściu korespondencji tego samego dnia. Zdarza się bowiem, że na odpowiedź na niektóre listy nie ma się zbyt wiele czasu.

Jeśli tylko zechcemy, pracownicy wirtualnego biuro dokonają też skanów listów, które do nas docierają, a co za tym idzie, wszelkie treści jeszcze tego samego dnia, pojawią się na naszej skrzynce mailowej, a nam uda się zaoszczędzić sporo cennego czasu. Dodatkowo, jeśli istnieję powody, dla których nie możemy przebywać nieustannie w swojej siedzibie, wirtualne biuro będzie doskonałym wyjściem.

Istota odpowiednio dobranej lokalizacji

Aby wywołać dobre wrażenia na klientach, istotne jest to, jak będzie wyglądał ich pierwszy kontakt z naszym przedsiębiorstwem. Z uwagi na to, warto postawić na wirtualne biuro, które jest usytuowane w atrakcyjnym miejscu, gdyż może to wywołać pozytywne wrażenie na potencjalnym kliencie. Wiele usługodawców tego typu, oferuje wirtualne biura w bardzo atrakcyjnych i nowoczesnych budynkach – te posiadają chociażby recepcje i wiele innych udogodnień. Dzięki temu, na pewno uda się nam zaimponować klientom. Jeśli chcemy być pewni, że miejsce jest odpowiednie, zanim podpiszemy umowę przyjrzyjmy się danej okolicy z bliska.

Jednocześnie nie zapominajmy o jednej ważnej kwestii. Dana lokalizacja powoduje, że podlegamy pod konkretny Urząd Skarbowy. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów na tym polu, miejmy to zawsze na uwadze.

Rozwiązania w pełni uniwersalne, tylko dzięki wirtualnym biurom

Z uwagi na to, że wirtualne biuro generuje sporą ilość możliwości i wymienia się jego same zalety, freelancerzy coraz częściej korzystają z tego rozwiązania. Dotyczy to także wielu start-upów, sklepów internetowych, kancelarii prawnych i wielu innych firm. Najczęściej wskazuje się to, że dzięki wirtualnemu adresowi, jesteśmy w stanie dokonywać wielu czynności, znajdując się w jednym miejscu.

Chociaż biura wirtualne nie są żadną nowością i obecna są już kilku lat, ich potencjał na pewno będzie wykorzystywany w przyszłości. Szczególnie widać to po firmach z mniejszych miast, które pragną posiadać swój oddział chociażby w stolicy. Decydują się na to też firmy z zagranicy, które skłaniają się ku interesom w naszym kraju. Wszystko z uwagi na o wiele niższe koszty, w porównaniu do klasycznego biura.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl

Author: bartek