Wpływ bloga na pozycjonowanie strony firmowej

Blogi w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność, bo jak się okazuje, mają zdecydowanie więcej funkcji, niż się wydaje. Są nie tylko źródłem cennych informacji, ale i zarazem świetnym narzędziem pozycjonującym stronę firmową. Oczywiście by tak faktycznie było, musi on spełniać pewne wymogi. Dowiedz się na ten temat więcej.

Blog a pozycjonowanie strony

Treść w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna zarówno dla klientów, jak i dla celów samego pozycjonowania. Stąd blog seo cieszy się takim zainteresowaniem. Należy pamiętać, że teraz roboty Google są coraz inteligentniejsze. Co więcej, wychwytują coraz więcej niuansów. W związku z tym publikowane na nim artykuły muszą być opracowywane w odpowiedni sposób. Treść powinna być ciekawa i oryginalna. Ogromny błąd, jaki popełniają osoby prowadzące blog pozycjonerski to powielanie treści z innych stron czy podstron. I nie chodzi tu tylko o czytelników, ale też o Google, które nie akceptuje kopii. Jeśli więc ktoś nastawia się na kopiowanie całych artykułów lub ich części, tak naprawdę może w ogóle nie zakładać tego bloga. Trzeba koniecznie mieć na uwadze to, że duplikate content jest jedną z metod, za którą właściciel bloga może otrzymać od Google surową karę. Blog będzie miał wpływ na pozycję strony firmowej, jeśli będzie regularnie aktualizowany. Atrakcyjne treści przyciągną uwagę odbiorców, potencjalnych klientów. To na pewno też zostanie zauważone przez Google i nagrodzone. Tworząc bloga firmowego z myślą o pozycjonowaniu, trzeba dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które umożliwią pisanie dobrych treści jak artykuły seo, mające duży wpływ na atrakcyjniejszą pozycję strony firmowej w wynikach wyszukiwania.

Jakie artykuły umieszczać na blogu?

Nie wszystkie artykuły nadają się na bloga firmowego. Muszą ukazać firmę jako profesjonalistę doskonale znającym się na swoim fachu. Firmę należy tu rozumieć, jako właściciela i pracowników. Dlatego ważne jest to, aby treści te były ściśle powiązane z branżą. To też wpłynie na pozycjonowanie strony. Język, w jakim będą posługiwać się autorzy, musi być zrozumiały dla odbiorcy. Tak więc treści te muszą być oparte o rzetelną wiedzę i research. Im lepszej jakości i ciekawszy jest tekst publikowany na blogu, tym większa jest szansa na wybicie bloga na listach wyszukiwań. Blog ten z kolei pociągnie za sobą stronę firmową.

Podsumowując, powodzenie bloga firmowego zależy w głównej mierze od tego, jakie artykuły są na nim publikowane i jakie one frazy zawierają. Jednak nie tylko. Wpływ na to ma także branża. Czasem firma ma słabą konkurencję. Niekiedy jest ona wyjątkowo silna. Wówczas gdy ilość blogów o podobnej tematyce jest duża, trudno jest przebić się przez te wszystkie i umiejscowić na atrakcyjnej pozycji. W tym przypadku trzeba się nieco bardziej postarać. Czasem warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy mają zdecydowanie większe doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju blogów, a nawet w opracowywaniu samych artykułów niezwykle korzystnych pod czytelnika i pozycjonowanie.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl

Author: moniq