Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Pragi

Praga jest stolicą Czech, a także jednym z najpiękniejszych miejsc położonych w Europie Centralnej. Ten artykuł wskaże dlaczego warto wybrać się do Pragi, chociaż na parę dni oraz jak dojechać do stolicy Republiki Czeskiej szybko i tanio.

Ubezpieczenie turystyczne – główne zabytki Pragi

Jeśli ubezpieczenie turystyczne jest już zapakowane do twojej walizki, to najlepszy znak, że należy wyruszyć w podróż do Pragi.

Praga jest stolicą Republiki Czeskiej, położoną nad malowniczą rzeką Wełtawą. Miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, ponieważ nie musisz posiadać wielu funduszów, aby dobrze się bawić w tym mieście. Głównym miejscem warto odwiedzenia są Hradczany – zabytkowa część miasta, w której mieści się obecna rezydencja prezydenta. Jednak sama droga na Hradczany jest bardzo malownicza i dość stroma, jednak dotarcie do celu i podziwianie pięknej panoramy miasta rekompensują niewygody marszu.

W drodze na Hradczany znajdziemy również liczne kawiarnie, restauracje oraz piwiarnie. Piwo jest tu tańsze od coca-coli i smakuje najlepiej w tej części świata.

Ubezpieczenie turystyczne – jak dojechać do Pragi?

Ubezpieczenie turystyczne na pewno okaże się niezbędne jeśli zdecydujemy się pojechać do Pragi własnym samochodem. Podróż z Warszawy do Pragi zajmuje około 7 godzin. Jednak wiele osób posiadających ważne ubezpieczenie turystyczne postanawia podróżować samolotem do stolicy Republiki Czeskiej. Praga posiada jedno lotnisko, które obsługuje połączenia krajowe, międzynarodowe oraz międzykontynentalne. Lotnisko jest imienia Vaclawa Havla i znajduje się niedaleko Pragi.

Zwiedzanie Pragi nie zajmuje wiele czasu. Co więcej miasto jest dość bezpieczne, ale nigdy nie wiadomo co może nas spotkać za rogiem i dlatego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Author: moniq