Szkolenia dla pracowników – co mamy do wyboru?

Szkolenia dla pracowników bardzo pozytywnie wpływają na całą organizację pracy. Są one korzystne nie tylko dla samego pracownika, który pogłębia swoją wiedzę i będzie mógł sprawniej wykonywać swoje działania, ale ma także znacznie dla całej firmy – efektywniejsza praca ma wpływ na większe przychody, ale też lepszą atmosferę. Obecnie można skorzystać ze szkoleń dla pracowników na bardzo dobrych warunkach!

Dofinansowania na szkolenia

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z dofinansowania na szkolenia sprzedażowe, szkolenia z różnych programów komputerowych i innych. Jest to możliwe dzięki unijnym środkom oraz dzięki współpracy Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości z 14 województwami w Polsce. Uruchomiony program umożliwia zdobycie dofinansowania dla firm i pracowników zainteresowanych rozwojem. Pracownicy mogą rozwinąć swoje kompetencje i umiejętności, a właściciel firmy otrzyma zwrot dużej części kosztów poniesionych na szkolenie. Dobra firma konsultingowa, taka jak Akat Consulting nie tylko oferuje szkolenia, ale również dzięki certyfikatowi jakości może świadczyć usług z dofinansowaniem. Z kolei specjaliści pracujący w tej firmie mogą pomóc przedsiębiorcy w ubieganiu się o dofinansowanie.

Jak dostać dofinansowanie?

Najpierw należy zgłosić się do urzędu miasta, urzędu gminy lub od razu do firmy doradczej, aby dowiedzieć się, jakie programy dofinansowania realizowane są w województwie, w którym zarejestrowana jest Twoja firma. Mając listę propozycji możesz wybrać tę, która najlepiej wpłynie na rozwój twojej firmy. Dobra firma konsultingowa pomoże w analizie potrzeb szkoleniowych, pomoże dostosować ofertę do możliwości dofinansowania, a także pomoże w wypełnianiu i przygotowaniu wniosku do operatora wsparcia (osoba odpowiedzialna za przydzielanie wsparcia w danym województwie). Później czeka się już tylko na przyznanie dofinansowanie i realizację usługi.

Z jakich szkoleń mogą korzystać pracownicy?

Pracownicy firm zgłaszających się do programy dofinansowania szkoleń, mogą korzystać z tych szkoleń, które realizowane są w danym czasie i w konkretnym województwie. Mogą to być szkolenia różnego typu. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się szkolenia związane z rozszerzaniem kompetencji w obrębie programów komputerowych, np. Microsoft Excel. Bardzo popularne jest również szkolenie sprzedażowe, które przydaje się niemalże w każdej firmie!

Szkolenia sprzedażowe – naucz się skutecznej sprzedaży

Na szkoleniach tego typu można nauczyć się wielu technik sprzedażowych. W obrębie aktywnej sprzedaży kursant może nauczyć się jak szybko i efektywnie wprowadzić na rynek nowy produkt, jak obsługiwać klienta, by ten czuł się doceniony,  a także w jaki sposób występować publicznie i prezentować swój biznes. Dobre praktyki sprzedażowe, zwłaszcza kiedy są dobrze wyćwiczone, bardzo dobrze wpływają na każdą branżę i każdą firmę!

Przedsiębiorcy mogą korzystać również ze szkoleń zarządzania sprzedażą. Na takich szkoleniach trenuje się umiejętności obsługi klientów wewnętrznych, doradztwo w zakresie opracowywania i wdrażania standardów obsługi klienta. Prowadzone są również warsztaty z zakresu wdrażania nowych standardów w obsłudze klienta oraz technik aktywnej sprzedaży.

Wszystkie te informacje są wręcz bezcenne! Dobrze wyćwiczone mogą znacznie odmienić pozycje firmy i sprawić, że będzie ona wiodącą na rynku – techniki sprzedażowe bardzo mocno oddziałują na wyniki finansowe każdej firmy i warto o tym pamiętać.

Każdy przedsiębiorca, który chciałaby, aby jego firma funkcjonowała jak najlepiej, aby była konkurencyjna i  mogła się rozwojach nawet w środowisku, w którym podobnych firm jest więcej, powinien inwestować w swoich pracowników. Niektórzy przedsiębiorcy boją się, że inwestycja w pracownika skończy się tym, że po podniesieniu kwalifikacji będzie szukał nowej pracy. Nie musi się tak stać, jeżeli Twoja firma będzie przyjazna. Żaden pracownik nie lubi zmieniać miejsca pracy, które zna i w którym dobrze się czuje. Mając to na uwadze, warto podjąć działania zmierzające ku pozyskaniu dofinansowania – nie jest to tak trudne, jak może się wydawać, a korzyści mogą być bardzo duże!

Author: barbara