Systemy gaśnicze – jaki mamy wybór?

Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na znaczne podniesienie komfortu codziennego życia, ale również zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które znajdują się w domu czy w firmie. Jednymi z tych najbardziej zaawansowanych i jednocześnie skutecznych rozwiązań, na które warto postawić, są bez wątpienia systemy gaśnicze – to od nich bardzo często zależy bezpieczeństwo użytkowników budynku i to ich zamontowanie powinno być priorytetem dla każdego zarządcy czy właściciela budynku. Sprawdźmy, w które z nich warto zainwestować!

Systemy gaśnicze – niezbędne w każdym budynku!

Nawet jeżeli użytkujesz obiekt, w którym nie znajdują się niebezpieczne substancje i nie ma wielkiego ryzyka wybuchu pożaru, systemy gaśnicze powinny zostać w nim zamontowane. Dla poczucia bezpieczeństwa i braku potencjalnych strat, które mógłby wygenerować pożar. Nowoczesny system, który włączy się w oparciu o specjalne czujniki, samodzielnie rozpocznie tłumienie pożaru – bez konieczności informowania straży pożarnej. Dzięki temu już w momencie pojawienia się pierwszych oznak pożaru, możliwe będzie powstrzymanie go w zalążku, co nie doprowadzi do jakichkolwiek strat czy niebezpiecznych sytuacji.

Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Twojej firmy, z którego zdecydowanie warto skorzystać. Tym bardziej, że masz spory wybór co do rodzaju systemu gaśniczego, z którego skorzystasz – sprawdź zatem na co możesz postawić i jakie są zalety poszczególnych rozwiązań!

Instalacje gaśnicze gazowe

W ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem właścicieli budynków czy przedsiębiorców cieszą się systemy gaśnicze, działające w oparciu o różnego rodzaju gazy. To dzięki nim, możliwe jest błyskawiczne stłumienie pożaru, bez ryzyka uszkodzenia dokumentów czy urządzeń, znajdujących się w obiekcie (takie ryzyko istnieje w przypadku zastosowania wody). Jak to możliwe? Wynika to przede wszystkim z tego, że dzięki użyciu gazów, możliwe jest znaczne obniżenie poziomu tlenu w pomieszczeniach, co uniemożliwi rozprzestrzenianie się ognia. Co więcej – niski poziom tlenu nie będzie niebezpieczny dla osób, które aktualnie znajdują się w budynku.

Jakie rodzaje gazów możesz wybrać?

  • Inergen, będący jednym z najbardziej skutecznych sposobów gaszenia pożaru, uważany dzisiaj za rozwiązanie przełomowe – warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.
  • Dwutlenek węgla, używany w formie gazu, mgły lub śniegu.
  • FM-200, który przerywa reakcję spalania na poziomie cząsteczkowym.
  • Novec-1230, doskonale sprawdzający się w przypadku pożarów klasy A i B oraz urządzeń znajdujących się pod napięciem.

Instalacje gaśnicze wodne

Tradycyjne instalacje wodne również są bardzo powszechnie stosowane, szczególnie w tych miejscach, gdzie nie trzeba obawiać się o to, że woda mogłaby zniszczyć istotne dla firmy dokumenty czy też urządzenia. Dzięki najnowocześniejszym instalacjom tryskaczowym, zraszaczowym, a także mgle wodnej, masz możliwość powstrzymania pożaru niewielkim kosztem i tym samym zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz wszystkim innym użytkownikom danego obiektu.

Znajdź najlepszych specjalistów od systemów gaśniczych!

Jeżeli zależy Ci na tym, aby system gaśniczy był skuteczny przez lata i dawał poczucie bezpieczeństwa, zadbaj o to, aby został dostarczony i zainstalowany przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i liczne realizacje na swoim koncie. I oczywiście takich, którzy dają Ci wybór, a także doradzą wybór najlepszego rozwiązania, które sprawdzi się w użytkowanym przez Ciebie obiekcie!

Author: mw