Struktura strony internetowej

Struktura strony internetowej ma wbrew pozorom spore znaczenie, jeśli chodzi o skuteczne pozycjonowanie warszawa. Podział na podstrony, podkatalogi czy wybór stron dostępnych w menu głównym wpływa na to, na jakie zapytania użytkowników w wyszukiwarkach w pierwszej kolejności będzie pojawiała się nasza witryna.  Większy ruch organiczny i lepsze wpisywanie się w zapytania użytkowników sieci wpłynie na skuteczne pozycjonowanie stron. Warto się zastanowić, zatem nad strukturą kategorii lub w przypadku stron firm usługowych, jak podzielić ofertę. 

Struktura, a skuteczne pozycjonowanie

W przypadku, gdy temat czy grupa słów kluczowych nie dominuje na stronie warto dla poszczególnych elementów strony przygotować osobne podstrony. To znaczne ułatwienie dla użytkowników pod względem SXO oraz UX, ponieważ wpisując w wyszukiwarkę konkretne zapytanie, mogą szybko znaleźć się na stronie z odpowiednimi informacjami dla pytania. Pomaga to również w ten sposób w skutecznym pozycjonowaniu strony.

W kontekście struktury strony przez pryzmat taniego pozycjonowania warto także wspomnieć o tzw. kanibalizacji. Sytuacja ta ma miejsce, gdy istnieje wiele stron serwisu, które posiadają bardzo podobne względem siebie treści (m.in. tytuły, nagłówki, opisy z identycznymi słowami kluczowymi). Pojawia się tu między innymi problem konkurencyjności oraz dublowania treści, co negatywnie odbija się na pozycjonowaniu stron w google. Strukturą serwisu dla skutecznego pozycjonowania seo warszawa należy zarządzać świadomie – musi być przemyślana. Szczególnie, jeżeli zależy nam, by przypadkiem wpisem na blogu nie zepchnąć niżej strony ofertowej produktów lub usług.

Jak unikać kanibalizacji w pozycjonowaniu stron pod Google?

·         Należy świadomie wybierać słowa kluczowe dla poszczególnych adresów URL;

·         Należy wykorzystywać linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne;

·         Należy stawiać na unikalność tagów tytułowych, nagłówków Hx  oraz samych treści;

Author: moniq