Samochody firmowe, jakie wybrać – suzuki leasing?

Wybór samochodów do firmy wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. W końcu trzeba znać się na samochodach, aby móc wybrać takie, które będą nie tylko elegancko się prezentować, ale co najważniejsze będą po prostu praktyczne. Jaki samochód firmowy będzie dobrym rozwiązaniem i gdzie go kupić?

Po pierwsze

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu auta i przeglądaniu katalogów samochodowych, warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje nasza firma. Czy samochód będzie nam służył wyłącznie do podróżowania, czy za jego pomocą będziemy przewozić towary? Jaka pojemność będzie wystarczająca? W pierwszej kolejności trzeba określić potrzeby przewozowe, a także zakres cenowy oraz możliwość kredytowania. Kolejna bardzo ważna sprawa to rozliczenia w firmie tj. czy samochód musi mieć pełny odpis VAT bez konieczności prowadzenia ewidencji.

Na co zwrócić uwagę wybierając samochód?

Ważna będzie pojemność oraz wymiary przestrzeni ładunkowej. Nie w każdej firmie potrzebne jest duże auto dostawcze, czasami wystarczające będą terenowe samochody suzuki leasing na przykład model Jimny czy popularny w ostatnim czasie SX4 S-Cross. Takie samochody będą doskonałym rozwiązaniem, bo są nowoczesne, pojemne i bardzo wygodne. Weźmy pod uwagę także ilość miejsc oraz dopuszczalną ładowność. Zwróćmy szczególną uwagę na koszty eksploatacji samochodów – to niesłychanie istotny element, bo ma wpływ na opłacalność biznesu. Mając na myśli koszty, powinniśmy uwzględnić takie rzeczy jak częstotliwość dokonywania przeglądów, zużycie paliwa, gwarancję, a także wartość rezydualną samochodu, czyli kwotę za jaką będziemy mogli sprzedać pojazd po okresie leasingu. Nie można zapomnieć również o dodatkowym wyposażeniu. Można zdecydować się na przykład na rozbudowany system multimedialny albo układ asystujący. Są też opcje półautomatycznego parkowania czy układy kontrolujące. Takie udogodnienia bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. Jeżeli chodzi o markę samochodu to jest to kwestia bardzo indywidualna, ale suzuki w leasingu to dobra opcja i na pewno warto mieć na uwadze samochody od tego producenta.

Samochód musi być praktyczny

Suzuki w leasingu będzie dobrą opcja, gdyż są to samochody duże i pojemne, jednocześnie prezentują się bardzo nowocześnie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale flota firmowa w pewnym sensie świadczy o renomie firmy, dlatego należy dołożyć starań i wybrać takie pojazdy, którymi po prostu nie będziemy wstydzić się jeździć.  Samochód firmowy musi być praktyczny, co oczywiście nie oznacza, że nie może prezentować się elegancko.

Author: moniq