Posiadasz telefon Cisco? Poznaj zalety oraz pewne ograniczenia związanie z telefonią VoIP!

Jeżeli chodzi o komunikację głosową, telefonia VoIP jest jednym z ważniejszym osiągnięć tej dziedziny. Jest to bowiem szansa nie tylko na zmniejszenie kosztów związanych z rozmowami telefonicznymi, ale również umożliwia wykorzystanie numeru firmowego, dosłownie z każdego miejsca świecie. Z pewnością, daje nam więcej możliwości, niż tradycyjna telefonia. Warto poznać zalety technologii VoIP, ale też wady.

O jakich zaletach mówimy, w wypadku telefonii VoIP?

Bez względu na to, czy posiadamy telefon Cisco, czy jakiejkolwiek innej marki, sama technologia VoIP jest dla nas gwarantem sporej oszczędności pieniędzy, gdyż tutaj połączenia są o wiele tańsze, niżeli w wypadku telefonii stacjonarnej i komórkowej. Wśród użytkowników słychać głosy, że redukcja wydatków może sięgać nawet 70%! Wielu operatorów telefonii internetowej, będzie w stanie zaoferować nam atrakcyjne pakiety minut darmowych, za które będziemy płacić jedynie wtedy, gdy przekroczymy ustalony limit. Co więcej, połączenia realizowane wewnątrz sieci danego operatora, zwykle są kompletnie bezpłatne.

Dzięki telefonii VoIP, będziemy mogli wykonywać oraz odbierać połączenia z naszego numeru firmowego ze wszystkich miejsc na całym świecie. Koniecznością jest jedynie to, abyśmy posiadali stały oraz nielimitowany dostęp do sieci, wraz z aplikacją operatora na naszym smartfonie bądź laptopie. Oznacza to, że nie ma konieczności, abyśmy nieustannie byli obecni w biurze, gdyż wszelkie zadania, zawsze możemy wykonywać zdalnie. Mówi się o sporej niezależności użytkowników telefonii VoIP. Otóż operator, nie wymaga od klienta żadnego długoterminowego zobowiązania. Należy zatem wyodrębnić najlepszego operatora oraz pakiet z dostępnej oferty, uiścić opłatę i dokonać konfiguracji urządzeń. Od tego momentu, możemy bezproblemowo korzystać ze wszystkich funkcji tej technologii. Co więcej, mamy też możliwość rezygnacji w każdym momencie, a stanie się tak, kiedy przestaniemy płacić. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tego rozwiązania, możliwością są darmowe wersje telefonii VoIP. Chociaż ich funkcjonalności są nieco ograniczone, pozwoli nam to przekonać się o tym, czy będzie to dla nas dobre wyjście.

Ograniczenia, związane z telefonią VoIP

Często może się nam wydawać, że omawiana technologia jest kompletnie pozbawiona wad, gdyż bardzo zachęca wysoka funkcjonalność, niska cena oraz łatwa obsługa. Wydaje się, że możemy dzięki temu wszystko, gdyż połączenia mogą być obsługiwane dosłownie na całym świecie. Kiedy stawiamy jednak na telefonię VoIP, konieczne jest posiadanie bardzo stabilnego oraz szybkiego, internetowego łącza. Nie da się ukryć, że działa ona na bazie połączenia internetowego, które mysi być wysokiej jakości, aby jej funkcjonalność i potencjał mógł być w pełni wykorzystany. Zanim postawimy na to rozwiązanie, warto przekonać się o tym, że posiadane przez nas łącze będzie w stanie sobie z tym poradzić. To wskazówka, która jest szczególnie kierowana do mniejszych firm, gdzie często obecne są limity internetowe. Nielimitowane łącze, będzie tutaj koniecznością.

Author: bartek