Porównywarka kredytów

Najlepszą ofertę kredytu możesz znaleźć wpisując w wyszukiwarce zapytanie – porównywarka kredytów, chcesz złożyć wniosek do wybranej instytucji. Być może wiesz, że zwykle sprawdzają twoją zdolność kredytową, ale nie jest to jedyny czynnik, który banki i inne instytucje finansowe biorą pod uwagę, podejmując decyzję o współpracy z tobą. Oto kilka czynników wpływających na decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku o kredyt, o których powinieneś wiedzieć.

Twój kredyt

Prawie wszyscy pożyczkodawcy sprawdzają twoją zdolność kredytową i zgłaszają, ponieważ daje to wgląd w sposób zarządzania pożyczonymi pieniędzmi. Słaba historia kredytowa wskazuje na zwiększone ryzyko niewykonania zobowiązania. To odstrasza wielu kredytodawców, ponieważ istnieje szansa, że ​​nie odzyskają tego, co ci pożyczyli.

Twoja historia dochodów i zatrudnienia

Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że będziesz w stanie spłacić pożyczone kwoty, dlatego muszą upewnić się, że masz wystarczające i spójne dochody. Wymagania dotyczące dochodów różnią się w zależności od pożyczonej kwoty, ale zazwyczaj, jeśli pożyczasz więcej pieniędzy, pożyczkodawcy będą musieli zobaczyć wyższy dochód, aby mieć pewność, że będziesz w stanie nadążyć za płatnościami. Musisz także być w stanie wykazać stałe zatrudnienie. Ci, którzy pracują tylko przez część roku lub osoby prowadzące działalność na własny rachunek, dopiero rozpoczynając karierę, mogą mieć trudniejsze warunki do uzyskania pożyczki niż ci, którzy pracują przez cały rok dla założonej firmy.

Twój stosunek zadłużenia do dochodu

Z twoim długiem ściśle wiąże się stosunek zadłużenia do dochodu. To patrzy na twoje miesięczne zobowiązania jako procent twojego miesięcznego dochodu. Kredytodawcy lubią widzieć niski wskaźnik zadłużenia do dochodu, a jeśli stosunek ten jest większy niż 43% – więc spłaty zadłużenia zajmują nie więcej niż 43% dochodu – większość pożyczkodawców hipotecznych cię nie zaakceptuje. Być może nadal będziesz w stanie uzyskać pożyczkę o stosunku zadłużenia do dochodu przekraczającym tę kwotę, jeśli twoje dochody są dość wysokie, a kredyt jest dobry, ale niektórzy pożyczkodawcy odmówią ci raczej, niż podejmą ryzyko. Pracuj nad spłatą istniejącego zadłużenia, jeśli masz, i obniż swój stosunek długu do dochodu do mniej niż 43% przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Author: moniq