Planujesz kupić Estee lauder double wear lub Cerruti 1881 w dobrej cenie? Dowiedz się na co zwrócić uwagę w wypadku perfum!

Często trzymamy się jednego zapachu i sięgamy po flakonik perfum, z jakich korzystaliśmy poprzedni. Czasami pragniemy jednak coś zmienić, a wówczas warto widzieć jakie aspekty są najważniejsze, kiedy musimy dobrać dla siebie odpowiednie perfumy, a być może chcemy komuś je sprezentować. Bez względu na to, na pewno istotne będą nuty zapachowe, a także ich intensywność.

Jeśli pragniemy posiadać perfumy Cerruti 1881 cena może być wyjątkowo wysoka, jednak często znajdziemy też bardzo atrakcyjne promocje. Oczywiście koszty są bardzo istotną kwestią, gdyż z uwagi na posiadany budżet, często nie możemy sobie pozwolić na każdy dostępny flakonik. Nie zawsze te najdroższe perfumy będą do nas idealnie pasować. Warto po prostu się o tym przekonać, a do tego celu przyda się nam pewna wiedza w tym temacie, a przynajmniej podstawowa. Dobre kosmetyki, jak np. Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 najlepiej nabywać w znanych drogeriach.

Kwestia nuty zapachowej

Wybór perfum jest, a przynajmniej powinien być dość złożonym procesem, gdyż samo powąchanie spryskanego nadgarstka na pewno nie wystarczy nam, aby podjąć dobrą i świadomą decyzję. Taka czynność, z pewnością nie pozwoli nam poznać głębi zapachu. Warto wiedzieć, że dobre perfumy po pewnym czasie zmieniają nieco swój zapach i należy mieć to na uwadze. Wyróżnia się trzy nuty, głowy, serca oraz bazę.

Nutą głowy jest ten zapach, który odczuwany jest natychmiast po spryskaniu ciała. Ten utrzymuje się zazwyczaj nie dłużej niż pół godziny i jest najbardziej intensywny. Nuta serca jest tą najważniejszą, gdyż tworzy się ona w momencie, gdy perfumy łączą się z zapachem naszego ciała. Fakty są bowiem takie, że perfumy na każdym ciele pachną nieco inaczej. Chociaż na początku dane perfumy mogą nam się podobać, po pewnym czasie ich zapach może nas męczyć. Nuta ta, utrzymuje się na naszym ciele do około czterech godzin. Baza to ten zapach, który pozostałe najdłuższej na naszym ciele i na pewno warto się z nią zaznajomić. Może nie być to zbyt łatwe, gdyż po kilku godzinach perfumy mogą być już niemal niewyczuwalne.

Intensywność zapachu – od czego to zależy?

To jak intensywny jest zapach danych perfum, jest niezwykle istotną kwestą. Aby dowiedzieć się jak prezentuje się w wypadku poszczególnych flakoników, powinniśmy zawracać uwagę na specjalne oznaczenia, które są na nich umieszczone.

Prawdziwe perfumy czyli oznaczenie „parfum”, to od 25 do 40” zapachowych olejków, które rozpuszczone są w mocnym alkoholu. Woda perfumowana, oznaczana jako „eau de parfum”, zawiera około 10-15% olejków rozpuszczone w mniejszej ilości alkoholu. Woda toaletowa, czyli „eau de toilette”, zazwyczaj nie przekracza 10% olejków z alkoholem. Woda kolońska „eau de cologne” to 2-5% olejków. Natomiast mgiełka, „eau fraiche” to nie więcej niż 3% olejków rozpuszczonych z alkoholem.

Posiadając pewną wiedzę na temat perfum, pomoże nam w ich wyborze i to nawet w ciemno. Opisy i oznaczenia to dość istotne szczegóły, które pozwalają nam lepiej zapoznać się z produktem. Nie bez powodu płacimy krocie za dobre perfumy od renomowanych marek, a kiedy zależy nam na wysokiej jakości, wydatek musi być odpowiednio wysoki. Konieczne jest jednak to, by finalnie kierować się jedynie własnym gustem, a nie opiniami innych ludzi, gdyż będzie to bowiem zapach, z którym to my będzie obcować każdego dnia. To nam, nasze perfumy mają podobać się najbardziej. Wybór odpowiedniego zapachu wymaga sporo cierpliwości, jednak z pewnością się to opłaci.

Author: bartek