Pieniądze i marzenia

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej możemy spotkać ludzi na stanowiskach w swoim zawodzie. Większość znalazła dobrze płatną pracę i zapomniała, że pieniądze to nie wszystko. Oczywiście lepiej je mieć, bo bez nich też źle, lecz nie powinny one być wyznacznikiem naszego życia. Jeśli mamy marzenia i możliwość, aby je zrealizować to dlaczego większość z nas tego nie robi? Łapiemy ciepłą posadkę i cieszymy się każdego miesiąca, gdy przychodzi wyczekiwany przelew na nasze konto bankowe.

Co poszło nie tak?

Fakt, że zapominamy o naszych marzeniach ma wiele przyczyn. Wielu z nas słyszy, że powinniśmy przestać się wygłupiać i zacząć się uczyć lub znaleźć dobrze płatną pracę już jako młodzi ludzie. „Dorośnij”, „Nie wygłupiaj się”, „Znajdź normalną pracę” – te zdania w szczególności podcinają nam skrzydła, co sprawia, że chowamy nasze marzenia do szuflady. Z biegiem czasu coraz bardziej o nich zapominamy i cieszymy się z tego co mamy – stanowiska w średniej firmie, pracując od 8 do 16, pięć dni w tygodniu. Każdy z nas ma wewnętrzną potrzebę stabilizacji i taka posada nam ją zapewnia. Marzenie o zostaniu gwiazdą rocka lub sławnym aktorem może okazać się niemożliwe do wykonania i po pierwszych niepowodzeniach wycofujemy się. Łapiemy pierwszy lepszy etat, ponieważ czujemy palący się grunt pod stopami. Zastanówmy się jednak, czy to naprawdę takie złe.

Niespodziewane spełnienie

Nie musi być wcale tak źle. Może się okazać, że posada, którą mamy będzie sprawiała nam przyjemność, a po jakimś czasie stanie się ona naszą pasją. Przeważnie ludzie przed rozpoczęciem nowej pracy w nieswoim zawodzie mają niechętny stosunek do niej. Pieniądze się kończyły to trzeba było wziąć. Trochę to smutne, lecz nie zawsze jest tak okropnie. Czasem praca, która wydawała nam się katorgą, okaże się naszą nową pasją. Będziemy chętnie wstawać z łóżka każdego ranka i z uśmiechem na ustach wykonywać swoje obowiązki. Dlaczego tak się dzieje? Wydawać mogłoby się, że znamy siebie samych na wylot. W rzeczywistości tak nie jest. Człowiek uczy się całe życie i w szczególności dużo o sobie. Może nam się wydawać, że czegoś nie lubimy, lecz kiedy w końcu spróbujemy prawda może okazać się inna. Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz – prosta zasada, która może zmienić nasze życie.

Pasja, czyli silnik naszych działań

Każdy chyba zauważył, że jeśli czegoś nie lubimy lub nam się nie podoba, to tego nie robimy. Nie jest to coś dla nas interesujące, pociągające lub po prostu sensowne, więc wolimy tego nie robić. W pracy niestety musimy robić wiele rzeczy, których nie lubimy, lecz robimy to z przymusu, aby zarabiać pieniądze. Chyba, że jesteśmy szczęśliwcami i robimy rzeczy, które nas fascynują posiadając pracę naszych marzeń. Wtedy pasja do tego, co kochamy pcha nas dalej i coraz mocniej pobudzając naszą kreatywność i chęci do pracy.

Jeśli praca, która wykonujemy nie satysfakcjonuje nas powinniśmy ją po prostu zmienić. Czasem jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Często sytuacja wymaga, żebyśmy zostali i pracowali tam gdzie pracujemy (wiele złych rzeczy może się zdarzyć w życiu). Jeśli jednak w takiej sytuacji nie jesteśmy, to powinniśmy spełniać swoje marzenia.

Author: admin2