Nowoczesne wyposażenie do biura – telefonia SIP

Mimo, że do niedawna w biurach użytkowane były głównie telefony stacjonarne,  dziś powoli taki sprzęt ustępuje aparatom IP. Czym jest telefonia internetowa i dlaczego warto zdecydować się na jej wdrożenie w swoim przedsiębiorstwie?

Wyjątkowość telefonii IP – na czym polega?

Wielu przedsiębiorców rezygnuje ze standardowych usług na rzecz telefonii IP i trudno się temu dziwić, bo jest to rozwiązanie korzystniejsze i to pod każdym względem. Zacznijmy jednak od tego, czym jest telefonia IP. To cyfrowa technologia, która polega na przesyłaniu głosu za pośrednictwem Internetu. Telefony IP to wysoka jakość połączeń oraz niskie koszty, brak kabli, które są konieczne w przypadku standardowego podpięcia oferowanego przez operatorów telekomunikacyjnych. Technologia VoIP to nowoczesna platforma telekomunikacyjna zapewniająca dostęp do takich usług jak telekonferencje, wideo rozmowy, przekierowywanie połączeń,  bieżący dostęp do bilingów, wirtualny fax i wiele innych. To rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, które znacznie ułatwia i usprawnia pracę.

Telefonia internetowa to możliwość swobodnego kontaktu z klientami, kontrahentami, współpracownikami. W obrębie jednej sieci połączenia są bezpłatne, natomiast połączenia zagraniczne i krajowe kosztują kilka groszy. Telefon służbowy można odbierać w podróży, biurze, a nawet będąc za granicą. Jest to opcja bardzo wygodna, bo nawet poza miejscem pracy można korzystać z numeru firmowego.

Wybór telefonu IP

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, żeby wybrać odpowiedni model telefonu, który będzie w 100% dostosowany do naszych potrzeb. Dobrze sprawdzą się urządzenia Polycom trio, bo zapewniają intuicyjną obsługę oraz wiele zaawansowanych funkcji. W tym wypadku możemy liczyć na możliwość podłączenia kamery, mamy do dyspozycji duży wyświetlacz z danymi klienta czy kontrahenta, a także dostępnością poszczególnych pracowników. Polycom trio to zaawansowane funkcje komunikacji i współpracy zunifikowanej. Decydując się na urządzenia od sprawdzonych producentów możemy liczyć na bardzo dobrą jakość pracy urządzenia, co na pewno przełoży się na wydajność i jakość pracy, którą wykonujemy. Do zalet trzeba zaliczyć też niski abonament, zauważalne dużo niższe rachunki za rozmowy międzynarodowe, na pewno ucieszą każdego przedsiębiorcę. Oprócz telefonów Polycom trio warto wziąć pod uwagę także Cisco, Yealink, Avaya  i wiele innych.

Dlaczego warto?

Telefonia IP to krok na przód, dlatego z pewnością warto zdecydować się na takie rozwiązanie, aby móc rozwinąć i rozszerzyć swoją działalność. To doskonała opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą poprawić jakość swoich usług. Komunikacja w firmie jest ważna, zarówno jeżeli chodzi o pracowników, jak i klientów. Każda firma powinna mieć dobrze rozbudowaną sieć telekomunikacyjną, dzięki temu można znacząco podnieść jakość oferowanych usług, co oczywiście będzie miało przełożenie na zyski. 

Author: moniq