Metal

Wszyscy pewnie spotkali kiedyś osoby ubrane całe na czarno, w długich włosach, glanach, skórzanych kurtkach, często chodzących z instrumentami. Osoby starszej daty wrzucali takich do jednego wora i mówili: „Patrz, to te metale idą”. Stąd też taka zła opinia osób ze środowiska muzyki metalowej wśród społeczeństwa. Wyróżniają się pod względem wyglądu oraz muzyki, której słuchają. Jest agresywna, ciężka i często uważana za „satanistyczną”. Jak wygląda prawda?

Kompletna fikcja

Większość osób mówiących o „metalowcach” i ich muzyce nie ma o nich najmniejszego pojęcia, więc szerzą kłamstwa i kompletne bzdury na ich temat. Co mówi się najczęściej? Utarło się zdanie, że wszyscy metalowcy czczą szatana przez swoja muzykę. Prawda jest zupełnie inna. Muzyka metalowa nie ma nic wspólnego z satanizmem i składaniem ofiar ku czci „rogatego”. Bruce Dickinson, który jest wokalistą znanego na całym świecie heavy metalowego zespołu Iron Maiden, powiedział kiedyś: „Gramy heavy metal od 35 lat, a jedynym satanistą jakiego spotkałem był mój księgowy”. Skąd wziął się taki pomysł? Możliwe, że ludzie widzący przedstawicieli trochę cięższych odmian metalu (Black Metal, Death Metal) przestraszyli się ich wyglądu, ponieważ Polska to przecież kraj chrześcijański i taki wygląd nie jest dobrze postrzegany w oczach społeczeństwa.

Wartości muzyki metalowej

Wbrew pozorom muzyka metalowa może nas nauczyć wielu rzeczy. Muzycy w swoich tekstach zawierają wiele ważnych tematów dotyczących sytuacji na świece, religii, życiu, śmierci i wielu innych. Przedstawiają swoje przemyślenia i emocje w sposób charakterystyczny dla ich muzyki (w zależności jaki to rodzaj metalu). „Thrash Metal” dotyka tematów lekkich (życie, zabawa) i jest dość agresywnym i szybkim gatunkiem, zaś przedstawiciele Death Metalu preferują cięższe tematy oraz o wiele cięższy sposób przedstawiania ich (growl zamiast śpiewu oraz granie w niskich tonacjach).

Jacy są prywatnie metalowcy?

W większości są to oczytani ludzie, którzy lekko alienują się od społeczeństwa, które uważają za zepsute. Sprzeciwiają się komercji i sztuczności w muzyce. Jest to grupa dość hermetyczna, ponieważ nie lubią dopuszczać do siebie ludzi, którzy słuchają innej muzyki lub inaczej wyglądają. Często nazywają takich ludzi pozerami. Prawie nikt nie powie, że jest satanistą, lecz można zawsze spotkać parę osób, które myślą, że nimi są. Wielu z nich jest utalentowanymi muzykami, którzy nie lubią chwalić się swoją twórczością. Kiedy się ich bliżej pozna, to można zauważyć, że tak w rzeczywistości to ludzie bardzo spokojni, mili, mądrzy i posiadający specyficzne poczucie humoru.

Podsumowując, metalowcy nie mają nic wspólnego z kultem szatana oraz składaniu mu ofiar. Są to po prostu ludzie, którym podoba się specyficzny rodzaj muzyki oraz mają silne poczucie odmienności. Mają swój inny styl. Są normalnymi ludźmi, którzy nie są opętani przez diabła lub chorzy psychicznie. Ich muzyka rzadko dotyka tematów satanistycznych, lecz jej wydźwięk przeraża starsze osoby i osoby, które nigdy wcześniej nie miały z nią styczności.

Author: admin2