Majorka to dobry wybór na urlop

Kiedy myślimy o urlopie, bardzo często pod uwagę bierzemy gorące wyspy. Czy tą, którą warto wziąć pod uwagę, jest również Majorka? O to pyta wiele osób. Nie pozostaje nic innego, jak tylko przybliżyć to wyjątkowe miejsce.

Majorka, jako gorąca plaża idealna na wypoczynek w dowolnym towarzystwie

Majorka to przede wszystkim piękna wyspa. To świetne miejsce na wypoczynek zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół. Na Majorkę wybierają się również pary oraz single. Każdego roku miejsce to przyciąga uwagę ogromnej liczby turystów. W internecie można znaleźć niejeden blog o majorce, który dostarcza turystom mnóstwo wskazówek, jak do tego wyjazdu się przygotować i o czym należy wiedzieć, będąc już na tej wyjątkowej wyspie. Wiele wskazuje na to, że życie na Majorce jest bardzo przyjemne, a przynajmniej w ocenie turystów, wszystko na to wskazuje. Niejeden z nich chciałby zostać tam na stałe. Nic w tym dziwnego. Piękne widoki, gorąca plaża, moc atrakcji i… te imprezy do późnych godzin nocnych. Młodzi ludzie nie mają powodów, by narzekać. Gdzie więc powinni się zatrzymać i czego spróbować będąc już w tym niezwykłym miejscu?

Gdzie zatrzymać się na Majorce?

Urlop na Majorce to świetny wybór. Nikt na pewno nie będzie go żałował. Musi tylko dobrze ten czas zaplanować, ponieważ nie warto tracić ani minuty pobytu na tej wyjątkowej pod każdym względem, wyspie. Gdzie w takim razie się zatrzymać? Na blogach o Majorce dużo mówi się na ten temat. Turyści najczęściej wybierają hotele z basenem i pięknymi widokami z okna. Jest to jak najbardziej, dobry wybór. Tamtejsze hotele oferują różny standard, ale są to najczęściej komfortowe obiekty, które mają wiele dobrego do zaoferowania dla swoich turystów, w tym oczywiście posiłki. Ponieważ temperatura na Majorce jest całkiem wysoka, warto postawić na hotel klimatyzowany, aby ten komfort pobytu był wyższy. Pomimo iż wielu turystów wybiera właśnie Majorkę, nie ma większych problemów ze znalezieniem noclegu, co nie oznacza, że warto lecieć tam bez wcześniejszej rezerwacji. Lepiej zarezerwować pokój z wyprzedzeniem, by mieć pewność, że będzie czekał w dniu przyjazdu. Hotele tak jak wszędzie, są droższe i tańsze. Wbrew pozorom na tym akurat nie powinno się oszczędzać. Noclegu najlepiej szukać przez internet. Rezerwować go można także przez popularne portale i serwisy turystyczne.

Co zjeść będąc na Majorce?

O hotelach nie ma co za długo się wypowiadać, ale jeśli chodzi o jedzenie, sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Są regionalne specjały, obok których nie powinno się przejść obojętnie. I tym przykładem jest ensaimada, czyli coś pomiędzy ciastem drożdżowym a francuskim. Cechą charakterystyczną tego specjału jest ułożenie na kształt ślimaka. Zjada się go przeważnie na śniadanie. Kolejny przysmak to pa amboli, a więc pewnego rodzaju bagietka oblana oliwą. Turyści polecają tę bagietkę z oliwkami, sobrassadą lub z owocami morza. Kolejna propozycja wśród tamtejszych specjałów to coca – słodkie ciasto z dodatkami. Do polecanych dań należy również frit mallorquin. Łączy ono w sobie następujące składniki – ziemniaki smażone na oliwie, podroby wieprzowe lub jagnięce, czerwoną paprykę, cebulę, czosnek, goździki lub cynamon. Wielu turystów uwielbia aros brut, czyli ryż z dodatkami. Te dodatki to szafran, mięso królika oraz warzywa. Będąc na Majorce, warto również zjeść tombet. To bakłażany, pomidory, ziemniaki i czerwona papryka. Składniki te podsmaża się na oliwie. Czasem dodaje się czosnek albo pietruszkę. Przebywając na Majorce, można spróbować mnóstwo smacznych i ciekawych dań. Warto więc dobrze zaplanować swoje menu, aby podczas pobytu zdążyć skosztować wszystkiego, co się poleca.

Author: moniq