Linia do produkcji pelletu paszowego

Otóż, linia do produkcji pelletu paszowego to kompletny zestaw maszyn, które są specjalnie wykorzystywane do produkcji granulatu paszowego. Wydajność może wynosić od 1 tony na godzinę do 40 ton na godzinę. Grupa maszyn ogólnie obejmuje następujący proces: proces przyjmowania i oczyszczania surowców, proces kruszenia, proces mieszania, proces produkcji pelletu, proces chłodzenia pelletu, (proces rozdrabniania pelletu), proces przesiewania i proces pakowania.

Każdy proces obejmuje różne rodzaje maszyn. Wszystkie te maszyny tworzą całą linię do produkcji pelletu paszowego, który gwarantuje automatyczną produkcję granul paszowych w dużych ilościach i wysokiej jakości.

Filtr wstępny do przesiewania bębna służy do czyszczenia i sortowania dużych resztek, takich jak łodyga kukurydzy, kamienie, główka liny, gałęzie, kolby kukurydzy i małe zanieczyszczenia, takie jak jak błoto, piasek i zepsute ziarno. Gdy surowce są w proszku, do czyszczenia zanieczyszczeń w proszku stosuje się stożkowe sito proszkowe.

 Proces kruszenia – młyny młotkowe. Proces ten służy głównie do kruszenia surowców na proszek. Proces mieszania – mikser paszowy

Mieszarki pasz, to mieszalniki jednoślimakowe dwuślimakowe, mieszalniki łopatkowe dwuwałowe, mieszalniki pionowe. Proces ten służy do mieszania zmiażdżonych materiałów o większej jednorodności.

Proces produkcji pelletu – paszowy młyn do pelletu. Ten proces polega na wyciskaniu granulatu.

Proces chłodzenia granulatu – chłodnica przeciwprądowa. Nowo sprasowane granulki mają bardzo wysoką temperaturę. Proces ten polega na schłodzeniu granulek do 3-5 ℃ temperatury pokojowej.

Proces pakowania – maszyna pakująca. Proces ten polega na pakowaniu peletek w torby, co jest wygodne do przechowywania i transportu.

Zalety linii produkcyjnej do pelletu paszowych. Linia do produkcji pelletów paszowych zajmuje niewiele miejsca i jest wysoce zautomatyzowana. Może wytwarzać gładkie i twarde granulki, które są odpowiednie dla wszystkich rodzajów zwierząt. Granulki są bardzo odżywcze i mogą zaspokoić potrzeby wzrostu zwierząt. Linia maszyn jest szeroko stosowana w małych gospodarstwach oraz średnich i dużych fabrykach pasz. Surowcami mogą być wszelkiego rodzaju zboża, takie jak kukurydza, jęczmień, pszenica i soja, a także włókna gruboziarniste, takie jak łodyga bawełny, włókno kukurydziane, trawa i inne.

Author: moniq