Kupuj naturalne mydła!

Naturalne mydło do rąk? Proszę bardzo – mówisz. Idziesz do drogerii, znajdujesz mydło z napisem „naturalne” i myślisz, że jesteś posiadaczem zdrowego kosmetyku? A przeczytałeś skład mydła w płynie? Niejasne prawo umożliwia stosowanie nazewnictwa „naturalne kosmetyki” nawet jeżeli wcale nie posiadają one naturalnego składu. Dlatego przed  kupnem mydła w płynie oraz wszystkich innych kosmetyków, warto przejrzeć dokładnie skład.

Nasza skóra lubi naturalność

Skóra nie lubi być obciążana zbyt dużą ilością kosmetyków. Jeżeli już je stosujemy powinny mieć w swoim składzie ograniczoną ilość substancji.  Jest to ważne, ponieważ przez skóra wchłania aż 60% substancji z kosmetyków – to naprawdę duże. Mydła w płynie chociaż wydają się mało znaczącym dla zdrowia kosmetykiem, tak naprawdę znaczy bardzo wiele – w końcu używamy go kilka razy w ciągu dnia. Jeżeli mydło w płynie będzie zawierało wiele substancji niepotrzebnych, będziemy zatruwać nasz organizm, wprowadzając do niego rzeczy, które są mu zupełnie zbędne, a nawet szkodliwe. Naturalne mydło w płynie sprzyja naszemu zdrowiu.

Naturalne mydło – czyli jakie?

Jakie mydła w płynie mogą zasługiwać na miano „naturalnych”? przede wszystkim te, w których składzie znajdują się substancje naturalne czy też te o niskim stopniu przetworzenia. Nie należy ufać sloganom – przede wszystkim trzeba sprawdzić skład. Skład nie powinien być za długi, a jeśli występuje w nim za dużo skrótów, np. SLS, SLES, SCS czy też silikony i glikole – PEG, PPG, nie warto korzystać z takiego kosmetyku. Naturalne mydła w płynie mogą zawierać glicerynę, która wygładza skórę dłoni, witaminy, które nawilżają i odżywiają, a także naturalne wyciągi z ziół. Jeżeli chodzi o te ostatnia substancję, to producenci zdrowych i naturalnych mydeł w płynie mają szerokie pole manewru. Cynamon? Figa? A może wanilia lub werbena? Wybierają te zapachy, które lubisz najbardziej – a wszystko zdrowe i bezpieczne dla organizmu! Wystarczy naprawdę niewiele czasu, aby zakupić produkt wysokiej jakości.

Skład kosmetyków, podobnie jak skład jedzenia, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Niestety, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wiele osób myśli, że jeżeli kosmetyk został dopuszczony do obiegu w Unii Europejskiej, to z pewnością jest zdrowy i bezpieczny. Jednak nie jest prawdą, że wszystkie substancje dopuszczone w kosmetykach są korzystne dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby przykładać jak największą wagę do składu produktów, z których korzystamy, również mydła w płynie.

Author: barbara