Hafty polskie – tradycyjny element w twoim wnętrzu!

Hafty i elementy regionalne kojarzą Ci się ze skansenem? W takim razie wiele Cię ominęło! Obecnie bardzo modne są wszelkie zdobienia regionalne. W wielu sklepach można zobaczyć ubrania bogato zdobione w regionalne wzory, naczynia i serwety, albo obrusy. Niestety, w większości przypadków są one wykonywane maszynowo. Chcąc posiadać naprawdę piękny przedmiot regionalny, warto pokusić się o jego zakup u rękodzielnika.

Polskie hafty – piękno i tradycja

Polskie hafty nierozłącznie wiążą się z kulturą naszego kraju. W zależności od regionu, można podziwiać przepiękne serwety, obrusy, makatki i inne wyrobu rękodzielnicze z przepięknym haftem. W dobrych sklepach z rękodziełem, często można zobaczyć produkty, które są połączeniem tradycji z nowoczesnością, a ich wybór jest naprawdę bardzo duży. Bogata i zróżnicowana oferta sklepów pozwala na wybranie idealnie dopasowanego produktu do gustu, do wnętrza mieszkania i do potrzeb. Współpraca z mistrzami rękodzielnictwa pozwala oferowanie produktów z najwyższej półki, wyjątkowo pięknych, eleganckich, wykonanych z największą dbałością i starannością.

Gdzie znajdziemy hafty polskie?

Produkty z haftami polskimi znaleźć można tylko w najlepszych sklepach oferujących rękodzieło. Wzory haftów polskich zachwycają. Najpiękniej prezentują się na obrusach, ubrankach do chrztu dla dzieci, na wszelkich makatkach i bieżnikach. Jednak, hafty umieszcza się również na wyrobach z drewna, a więc na tabakierach, pisankach, fajkach, na rusznikach. Znajdują się na pięknych wycinankach, które powieszone w ramce na ścianie stanowią niezwykła ozdobę wnętrza.

Kiedy klasyczne ozdoby nudzą…

Kiedy chcesz, aby Twoja przestrzeń była wyjątkowa, a wszystkie klasyczne rozwiązanie albo Ci się znudziły, albo po prostu nie przypadają ci do gustu, wyroby rękodzielnicze z pewnością Cię zadowolą. Przede wszystkim warto podkreślić wysoką jakość ich wykonania. Nie są to produkty wykonywane maszynowo, ale ręcznie z wielką starannością i pietyzmem. Ważne jest także to, że przedstawione na nich wzory są prawdziwie regionalne, a wiec zaczerpnięte z najstarszych tradycji ludowych. Decydując się na zdobienia regionalne w swoim domu, można cieszyć się  pięknem pochodzącym z konkretnego regionu polski – z takim, który jest nam bardzo bliski, np. wychowaliśmy się w nim, lub po prostu bardzo go lubimy. Makaty, chusty, ceramika, wycinanki – wybór jest przeogromny!

Produkty regionalne – idealne na prezent (nie tylko dla obcokrajowca)

Produkty regionalne, w tym hafty polskie na serwetach obrusach i innych ozdobach, daje się w prezencie często obcokrajowcom; czy to wtedy, gdy to my jedziemy za granicę do znajomych i chcemy sprawić im przyjemny podarunek, czy to wtedy, gdy gościmy ich u siebie. Do wyboru jest całe mnóstwo różnych produktów, które zachwycają oryginalnością. W wielu krajach nie ma tak pięknych tradycji rękodzielniczych, prezent taki zatem z pewnością będzie stanowił miła niespodziankę. Jednakże, hafty regionalne i inne produkty związane z folklorem, mogą być miłym prezentem nie tylko dla obcokrajowców. Na pewno ucieszą się z niego także osoby mieszkające w naszym kraju. Często zastanawiamy się, co można podarować bliskiej nam osobie: babci, mamie, albo koleżance. Produkty rękodzielnicze, w tym hafty, ale też naczynia z pięknymi motywami mogą być ozdoba każdego domu, nawet tego urządzonego w nowoczesnym stylu. Obecnie moda na regionalizmy jest bardzo mocna, a wiele osób stawia na takie akcenty w swoich wnętrzach.

Author: admin2