Czym zajmuje się fizjoterapeuta uroginekologiczny Warszawa?

Fizjoterapia jest dziedziną nam bardzo znaną. Okazuje się jednak, że występuje kilka jej rodzajów, które mało co nam mówią. Wśród nich jest między innymi fizjoterapia uroginekologiczna. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Fizjoterapia uroginekologiczna oraz fizjoterapeuta uroginekologiczny w Warszawie

Uroginekologiczna fizjoterapia jest formą zachowawczego postępowania w przypadkach związanych bezpośrednio z dysfunkcją mięśni miednicy, a dokładnie przepony miednicy. Spośród metod najczęściej stosowanych jeśli chodzi o postępowanie zachowawcze wymienić możemy terapeutyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy, biofeedback oraz elektrostymulację. Powyżej wymienione metody są stosowane wymiennie bądź też łącznie.

Otóż, fizjoterapeuta uroginekologiczny warszawa to specjalista, który oferuje konsultację zalecaną kobietom, które chcą się nauczyć w sposób świadomy pracy ze swoim ciałem, a w tym także pracy z własnym dnem miednicy. Na pewno spotkaliśmy się z mięśniami Kegla. Wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego w Warszawie poleca się także kobietom, które posiadają dysfunkcje dotyczące właśnie miednicy bądź schorzenia kręgosłupa. Zarówno jedno, jak i także drugie przekłada się na problem z miednicą. Jednak jednocześnie musimy wiedzieć, że fizjoterapeuta uroginekologiczny w Warszawie nie tylko się skupia na terapii zaburzeń, ale także jest to niezmiernie ważna oraz integralna część ogólnej profilaktyki. Musimy także wiedzieć, że terapeuta nie tylko nauczy nas w odpowiedni sposób wykonywać ćwiczeń, ale skoryguje także nasze codzienna nawyki. Efekty zauważymy niemal od razu.

Kobietom pomoc fizjoterapeuty uroginekologicznego Warszawa przyda się również podczas planowania ciąży oraz w okresie okołoporodowym i poporodowym, gdy mają zaplanowany zabieg operacyjny bądź w okresie bezpośrednim po zabiegu i dysfunkcjach, które do zabiegu operacyjnego jeszcze się nie kwalifikują. Przypadłości najczęstsze, z którymi można się spotkać w gabinecie, to zdecydowania zaburzenia ze strony złego funkcjonowania układu moczowego. Wiele kobiet narzeka na nietrzymanie moczu. Kobiety do fizjoterapeuty zgłaszają się również z rozstępem prostych mięśni brzucha oraz także z zespołami bólowymi. Oczywiście nie brakuje kobiet, które mają problem z seksualną sferą.

Nie odwlekajmy wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Nie ma powodu do wstydu. Specjalista naprawdę nam pomoże i po kilku tygodniach będziemy mieli problem z głowy. Zapiszmy się na wizytę już dzisiaj.

Author: moniq