Czym jest impotencja i jak jej zaradzić?

Impotencja jest dysfunkcją seksualną, która prowadzi do tego, że mężczyzna nie ma wzwodu i wytrysku pomimo podniecenia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zaburzenia erekcji to nie to samo co impotencja. Impotencja zazwyczaj jest związana ze zły przepływem krwi, przez to nie jest możliwe uzyskanie pełnego i trwałego wzwodu. Szacuje się, że z problemami z impotencją zmaga się 50% mężczyzn między 40 a 70 rokiem życia. Czym można temu zaradzić?

Niestety większość mężczyzn ignoruje problem związany z impotencją i zaburzeniami erekcji, uważając go za wstydliwy i zamiast skonsultować się z lekarzem, po prostu rezygnują z aktywności seksualnej. Przez to chory zazwyczaj uważa, że nie jest dostatecznie męski, cierpi na tym jego poczucie własnej wartości, niekiedy wpada w stany depresyjne. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, czasami mają one podłoże psychiczne, innym razem są związane ze stanem chorobowym. Obecnie jest całkiem sporo metod leczenia oraz różnego rodzaju preparatów na potencję, które mogą okazać się skuteczne. Niestety coraz więcej młody mężczyzn zmaga się z zaburzeniami erekcji, przeważnie jest to uwarunkowane zbyt dużym stresem, przemęczeniem,  o które w dzisiejszych czasach jest łatwo. Żyjemy bardzo szybko, intensywnie, często nie dojadamy, nie mamy czasu się zrelaksować i porządnie się wyspać, co może skutkować problemami w łóżku. Niekiedy wystarczy zwolnić tempo, można też sięgnąć po środki na potencję typu Porn Pro Pills, które mają udowodnioną skuteczność i cieszą się dobrymi opiniami wśród lekarzy. Odpowiednio dobrane składniki sprawiają, że mężczyzn może osiągnąć erekcję, co więcej dzięki temu można znacząco wydłużyć czas stosunku.

Czy tabletki na potencję to dobre rozwiązanie?

Zdania na temat środków na potencję są oczywiście podzielone. Tabletki tego typu zostały nieco zdemonizowane przez kiepskiej jakości preparaty, które są dostępne na rynku. Pamiętajmy, że tylko wybierając wysokiej jakości tabletki na potencję można mieć pewność, że będą skuteczne i co ważniejsze bezpieczne dla naszego zdrowia. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dobrej jakości środki na potencję, które mają odpowiedni skład, z pewnością nam nie zaszkodzą, co więcej mogą pomóc w przypadku zaburzeń erekcji.

Jak można sobie pomóc oprócz tabletek na potencję? Przede wszystkim mężczyzna powinien o siebie dbać. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie to w tym wypadku podstawa. Warto również unikać używek, czyli palenia papierosów oraz picia alkoholu, co może bardzo negatywnie wpływać na sprawność seksualną. Poza tym trzeba po prostu dbać o swoje życie intymne, relacje z partnerką, dzięki temu w sypialni na pewno będzie przyjemne. Nie można od razu się zadręczać, najczęściej problemy z osiągnięciem wzwodu i erekcji są przejściowe.

Author: moniq