Czy z alkoholizmem można wygrać?

Alkoholizm to jedna z najpoważniejszych chorób. Niestety, każdego roku z powodu alkoholu umiera wielu ludzi, którzy nadal mogliby żyć i normalnie funkcjonować. Nałóg alkoholizmu powoduje, że życie osoby uzależnionej zostanie w pełni podporządkowane nałogowi i chęci wypicia alkoholu. Czy można sobie z tym jakoś poradzić? Czy z alkoholizmem można wygrać? Jakie metody walki z nim są najlepsze? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zaszycie alkoholowe Warszawa

Jednym ze sposobów walki z alkoholizmem jest tzw. zaszycie alkoholowe. Zaszycie alkoholowe Warszawa to bardzo popularna metoda walki z nierównym i podstępnym przeciwnikiem, jakim jest alkohol. Na czym polega wszywka alkoholowa? Pod skórę uzależnionego pacjenta wszywa się substancję disulfiram, która jest stopniowo uwalniana do organizmu przez okres kilku miesięcy. Najczęściej działa ona ok. 10 miesięcy. Kiedy podczas zaszycia alkoholowego w organizmie człowieka znajdzie się alkohol, dochodzi do mocno odczuwalnych reakcji alergicznych. Osoba uzależniona może czuć bardzo silne bóle głowy, kołatanie serca, podwyższone ciśnienie, drgawki o różnym nasileniu. W skrajnych przypadkach dochodzi do paraliżów, a nawet do śmieci. Dlatego, osoby decydujące się na zaszycie alkoholowe musza być w pełni świadome tego, co może się wydarzyć.

Czy zabieg wszywania esperalu boli?

Zaszycie alkoholowe w Warszawie, ale również w każdej innej placówce wykonującej tego typu zabiegi, wykonywane jest pod znieczuleniem miejscowym. Wykonuje się bardzo małe nacięcie, a szwy są prawie niewidoczne. Tabletki pod skóra są niewidoczne. Nie stosuje się znieczulenia ogólnego, dzięki czemu pacjent od razu po zabiegu może powrócić do codziennych obowiązków.

Czego unikać po wszyciu esperalu?

Po wszyciu esperalu należy unikać alkoholu we wszystkich postaciach. Nie można pić alkoholu, jeść czekoladek z alkoholem, stosować płynów stomatologicznych do płukania jamy ustnej, ani innych kosmetyków z alkoholem, np. wód kolońskich. Nie można stosować leków, syropów z dodatkiem alkoholu, produktów spożywczych zawierających ocet.

Wiele innych metod

Osoby uzależnione, które nie chcą decydować się na wszywkę alkoholową mogą skorzystać z różnych innych metod leczenia. Popularne są grupy wsparcia, tzw. grupy AA, a także psychoterapie. Funkcjonuje wiele ośrodków zamkniętych odwykowych. To jaką Ty wybierzesz drogę i decyzję, zależy wyłącznie od ciebie. Oczywiście metody można łączyć, aby skuteczność ich działania była jeszcze wyższa. Walka z alkoholizmem jest bardzo trudna, ale warto ją podjąć!

Author: barbara