Czy tabletki na odchudzanie lepiej działają na mężczyzn?

Gdy myślimy o odchudzaniu, zazwyczaj przychodzą nam do głowy młode kobiety, chcące wyglądać idealnie i zyskać jak najlepszą sylwetkę. Możliwe, że pomyślimy też o kobietach w średnim wieku, które przez zmiany w swoim ciele przybrały parę kilogramów. Przede wszystkim na tych osobach skupia się większość artykułów oraz suplementów. Jednak w ostatnich latach, coraz częściej też mężczyźni stosują tabletki na odchudzanie. Nie chcą pozostać w tyle i też dbają o swoje ciało, aby wyglądać perfekcyjnie, a przede wszystkim czuć się dobrze ze samym sobą. Motywacje są najróżniejsze, ale cel jeden – zdobyć lepszą niż do tej pory sylwetkę. Żeby tak się stało, mężczyźni powinni pamiętać o podjęciu konkretnych czynności.

Oczywiście, oprócz stosowania środków na odchudzanie, mężczyźni bardzo często zaczynają uprawiać sport, zmieniają dietę i ogólnie rzecz biorąc przestawiają się na inny tryb życia. I co ciekawe, najczęściej są w swojej decyzji o zrzuceniu zbędnych kilogramów dużo bardziej wytrwali niż kobiety i nie zniechęcają się tak szybko brakiem widocznych efektów. Z drugiej zaś strony, większa ilość mężczyzn decyduje się na siłownię, co umożliwia szybsze zauważenie efektów. Najlepsze rezultaty jednak daje zastosowanie wszystkich tych trzech rzeczy jednocześnie: sport, dieta i tabletki. Potrzeba tych ostatnich stworzyła na rynku pewną niszę, którą ochoczo wykorzystali fabrykanci tabletki na odchudzanie. Obecnie istnieje mnóstwo preparatów dla mężczyzn i wyprodukowanych z myślą o nich.

Faktem jest, że mężczyznom łatwiej jest zrzucić niepotrzebne kilogramy. Ich organizm działa w sposób ułatwiający osiągnięcie rezultatu jakim jest zredukowanie masy ciała, z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, ich hormony nie wahają się tak samo jak w wypadku kobiet, które w pewnym okresie cyklu menstruacyjnego mają obniżony nastrój oraz zgromadzoną w organizmie wodę. Po drugie, zapotrzebowanie energetyczne u mężczyzn jest inaczej rozłożone – koncentruje się głównie na mięśniach, a nie na tkance tłuszczowej. I po trzecie, hormon jakim jest testosteron, występujący u panów w większej ilości, ułatwia budowanie mięśni, nie tak jak u kobiet, które z powodu obecności większej ilości estrogenu szybciej tworzą tkankę tłuszczową.

Dlatego też gdy mężczyzna angażuje się w kwestię chudnięcia i zażywa jakieś tabletki na odchudzanie, szybciej zauważa pozytywne rezultaty swojej aktywności. To prawda, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, nie powinno się poprzestać na zażywaniu tabletek. Ważna jest tutaj determinacja. Chociaż organizm mężczyzny jest tak zbudowany, że łatwiej zrzucić mu zbędne kilogramy, niż kobiecie, nie znaczy to, że stanie się to bez wysiłku. Potrzeba tu wytrwałości w stosowaniu określonych środków na odchudzanie, wytrwałości w treningach dopasowanych do potrzeb organizmu a także ścisłego trzymania się dobrze dobranej diety. Tylko ciężka praca nad sobą i wytrwałość, doprowadzi do wymarzonych efektów. I mimo,że nie jest lekko, warto się na to zdobyć. Rezultaty, które się osiągnie po jakimś czasie, na pewno zrekompensują wszelkie wyrzeczenia, na które trzeba się było zdobyć.

Author: moniq