Co warto wiedzieć o implantach w Warszawie – cena, czym są oraz bezpieczeństwo leczenia

Gdy w naturalnym uzębieniu człowieka pojawiają się braki, implanty są często wykorzystywaną metodą do ich uzupełniania. Jest to niezwykle popularny sposób, który znany jest już od ponad 50 lat, a dodatkowo jest on najbardziej fizjologiczny. Przed tym, kiedy będziemy już decydować się na implanty zębowe, jakie uzupełnienie własnych braków, przyda się nam pewna dawka informacji o tym zagadnieniu.

Z racji swego zaawansowania i trudności, leczenie tym sposobem jest relatywnie drogie, co może niekiedy przeważyć o decyzji. Należy zatem skorzystać z Internetu i sprawdzić, jak wyglądają cenniki tego typu usług w naszej miejscowości, gdyż być może konieczny będzie wyjazd do innego miasta. Jeżeli jednak mieszkamy w stolicy, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło – implanty Warszawa cena, a wyniki wyszukiwania przedstawią nam sporo stron, gdzie znajdziemy przykładowe oferty.

Najważniejsze informacje o implantach…

Natura obdarowała człowieka w zęby, w liczbie 32, a to ilość, która uznawana jest za minimalną, jeżeli chodzi o normalne funkcjonowanie. Obecnie, ciągle zwiększa się liczba tych, których dotykają przeróżne problemy, związane z wadami zgryzu. Te z kolei, wynikają często z tego, iż nie ma miejsca na wszystkie zęby, do czego przyczyniła się ewolucja, zmniejszając rozmiar szczęk człowieka. Aktualnie, można już powiedzieć, że osoba posiadająca 28 zębów, ma pełne uzębienie.

Czasami dochodzi do takich okoliczności, kiedy tracimy żeby. Może być to w wyniku złej higieny, zaniedbań, a czasami miejscowych bądź ogólnych urazów. W naturze nie uznaje się braków, dlatego wszelkie funkcje utraconych zębów, przejmowane są przez inne, co prowadzi do miejscowych przeciążeń. Warto również wiedzieć, że utrata zęba nie rzutuje tylko na te sąsiadujące oraz przeciwstawne.

Często sam brak uzębienia, może już skutkować problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zmianami w układzie nerwowo-mięśniowym naszego karku i szyi. Niestety, ale również wygląd policzków oraz układ ust, może również ulec zmianie. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm będzie się starał uzupełnić wszelkie luki, właśnie poprzez przesuwanie i wysuwanie zębów. Dodatkowo, każda kość, na którą nie są fizjologicznie przenoszone żadne siły, będzie po prostu zanikać i przestanie być wartościowa w swym kształcie i budowie. Z czasem, może dojść do utrudnień, jeżeli chodzi o odtworzenie utraconego uzębienia. Obecnie, właśnie implantologia jest metodą najbardziej fizjologiczną, która jest świetnie sprawdzona i bardzo często stosowana.

Czym tak właściwie jest implant zębowy?

Implanty zębowe są po prostu sztucznym zamiennikiem, naszego korzenia zębowego. Obecnie, implanty tworzy się prawie wyłącznie ze specjalnego stopu tytanu, a kształt jaki przybierają, przypomina walec, z porowatą i gwintowaną powierzchnią. Zadaniem implantu jest połączenie się z kością, a proces ten zwie się osteointegracją. Celem jest także przeniesienie siły żucia, bezpośrednio na odpowiednią kość.

Leczenie implantologiczne – czy to jest w pełni bezpieczne?

Czy leczenie przy zastosowaniu specjalistycznej implantologii jest w pełni bezpiecznie dla naszego zdrowia? Z całym przekonaniem – tak! Wystarczy tylko spojrzeć na to, że prawie 98% wszystkich implantacji, jest zakończonych pełnym powodzeniem. Bardzo rzadko, a wręcz sporadycznie zdarza się, że nie dojdzie do odpowiedniego zrostu implantu w kość. W takim wypadku, wymaga się usunięcia implantu, a kiedy już minie okres gojenia, można już wszczepić nowy implant. Warto jednak wiedzieć tym, że to sytuacje, które nie przydarzają się prawie nigdy, a mogą one jedynie doprowadzić do przedłużenia okresu leczenia.

Author: bartek