Adwokat rozwody Wrocław – podział majątku

Każde małżeństwo przechodzi kryzys. Nie ma tutaj wyjątku, po prostu czasami przychodzi taki czas w życiu dwojga ludzi, że nie potrafią na siebie patrzeć, mimo że nie tak dawno temu stali na ślubnym kobiercu przyrzekając sobie miłość aż do grobowej deski. Jeśli kryzys się pogłębia, czasami kończy się to złożeniem wniosku o rozwód. Jeśli dojdzie do rozwodu, to należy podzielić się majątkiem i ten artykuł wskaże jak można to zrobić bez problemowo i profesjonalnie.

1. Adwokat rozwody Wrocław – pierwsza wizyta u adwokata

2. Adwokat rozwody Wrocław – mediacje z drugą stroną

3. Adwokat rozwody Wrocław – postępowanie sądowe

Adwokat rozwody Wrocław – pierwsza wizyta u adwokata

Pierwsza wizyta u adwokata rozwodowego z Wrocławia jest zawsze stresująca, nie ważne w jak miłej i profesjonalnej atmosferze przebiega. Jednocześnie, jest to jedna z najważniejszych wizyt, kiedy to adwokat rozwody Wrocław może poznać twoją sprawę i powiedzieć ci jakie jest możliwe zakończenia tej patowej sytuacji. Przed pójściem na pierwsze spotkanie warto się nieco przygotować. Warto zabrać ze sobą potrzebne dokumenty – takie jak dowód osobisty czy też skrócony odpis aktu małżeńskiego. Rekomenduje się również, aby strony wstępnie omówiły rozwód z małżonkiem i w miarę możliwości przemyślały ewentualny podział majątku oraz miejsce zamieszkania po rozwodzie. Jeśli małżeństwo posiada dzieci, niezwykle ważne jest zapewnienie im najlepszej opieki i odpowiedniego miejsca zamieszkania. Warto zauważyć, że czym prędzej byli małżonkowie dojdą do porozumienia, tym szybciej uda im się zakończyć postępowanie rozwodowe z orzeczeniem o winie lub bez.

Adwokat rozwody Wrocław – mediacje z drugą stroną

Jeśli nie uda się porozumieć z drugą stroną, a chcielibyśmy zakończyć konflikt przy świadkach, warto wtedy skorzystać z mediacji. Zadaniem mediatora jest dojść do kompromisu między obojgiem małżonków z zachowaniem poszanowania wobec nich. Bardzo często mediacje kończą się sukcesem, ponieważ są prowadzone przez profesjonalistów, takich jak adwokat rozwodowy z Wrocławia oraz inne osoby działające w dziedzinie mediacji. Sama obecność osób trzecich może pozytywnie wpłynąć na przebieg mediacji – każda z stron będzie się czuła komfortowo pod okiem fachowca, który nie pozwoli na niekorzystny podział majątku.

Adwokat rozwody Wrocław – postępowanie sądowe

Jeśli dobrowolna mediacja nie przyniesie skutków lub wręcz odwrotnie strony dojdą do porozumienia niezbędna będzie rozprawa sądowa, która będzie mogła unieważnić związek małżeński. To tak naprawdę zależy od dobrej woli małżonków oraz precyzyjnego działania adwokata rozwodowego z Wrocławia ile potrwa całe postępowanie sądowe. Należy zauważyć, że sąd oraz adwokaci rozwodowi zawsze się starają, aby zakończyć postępowanie sądowe w miarę szybko bez zbędnej zwłoki. Niestety, czasami sami małżonkowie nie dają takiej możliwości, aby zakończyć taki proces w miarę szybko, gdyż ciągle się nie mogą dojść do porozumienia.

Author: moniq